Kõndimine on suurepärane treeningvõimalus neile, kes pole valmis millekski tõsisemaks. Kardioloogid kinnitavad, et piisab kõndida iga päev 6000 kuni 10 000 sammu, et teie organism saaks kontoritöö järel piisavat koormust. Toitumisspetsialist ja funktsionaalse toitumise konsultant Michelle Pettinger jagas portaalis Eat This Not That kaheksat lihtsat nõuannet, mis aitavad teil iga päev soovitud sammude arvu saavutada.
Kuidas kergesti teha 10 000 sammu päevas – 8 kasulikku nippi
Meie kiires elus võib 10 000 sammu päevas tunduda raske eesmärgina. Kuid praktilised nipid muudavad selle eesmärgi saavutamise märksa lihtsamaks. Sertifitseeritud treener on aastaid töötanud välja strateegiad, mis teevad selle väljakutse vastuvõetavamaks isegi kõige kiirematel päevadel.
1. Looge kindel rutiin
Määrake kindel aeg päevas jalutamiseks. Alustage väikesest, kuid suurendage järk-järgult sagedust 4-5 korrani nädalas. Kõige olulisem on järjepidevus, mis aitab muuta kõndimise teie igapäevaelu lahutamatuks osaks.
2. Investeerige kvaliteetsesse jalanõudesse
Külastage spetsiaalset jooksupoodi, et analüüsida oma kõnnimustrit ja valida õiged jalanõud. Tossud tuleks välja vahetada vähemalt kord 12 kuu jooksul, et tagada piisav toestus. Õigesti valitud jalatsid vastavad teie jalgade ainulaadsetele vajadustele ja aitavad vältida ebamugavustunnet pikematel jalutuskäikudel.
3. Toituge õigesti ja jooge piisavalt vett
Kaaluge elektrolüütide lisamist pikemate jalutuskäikude või sooja ilma korral. Pärast jalutuskäiku sööge 30 minuti jooksul süsivesikute ja valkude rikast einet ning tasakaalustatud toitu kahe tunni jooksul. Õige hüdratatsioon ja tasakaalustatud toitumine aitavad vältida väsimust ja soodustavad taastumist, mis on eriti oluline regulaarse füüsilise koormuse puhul.
4. Andke eelisõigus sihipärasele jalutuskäigule
Kuigi igapäevased liikumised aitavad sammude arvu suurendada, leidke aega spetsiaalseks jalutuskäiguks. See võimaldab teil südamelöökide sagedust tõsta, et saada maksimaalset kasu tervisele ja kiirendada ainevahetust.
5. Kasutage muusikat või taskuhäälinguid motivatsiooniks
Kasutage muusikat või taskuhäälinguid vastavalt vajadusele, kuid ärge muutuge sõltuvaks. Püsige olevikus ja nautige ümbritsevat maailma, sest looduses viibimine on oluline osa kõndimise terapeutilisest mõjust.
6. Kuulake oma keha
Kui alustate kõndimisega, pöörake tähelepanu oma energiatasemele ja lihaste valulikkusele. Kaaluge päeviku pidamist, et jälgida oma edusamme ja märgata mustreid, mis mõjutavad teie sooritust. Kohandage oma kõndimiskava iga päev vastavalt oma enesetundele, et vältida ületreenimist ja soodustada pikaajalist järjepidevust.
7. Olge paindlik – ärge muretsege vahele jäänud päevade pärast
Kui jätate jalutuskäigu vahele, ärge püüdke “järele jõuda” või kahekordistada samme järgmisel päeval. Keskenduge lihtsalt järgmise päeva jalutuskäigule ja jätkake oma tavapärast rutiini, et vältida liigset survet ja läbipõlemist.
8. Muutke marsruute nii sageli kui vaja
Vahetage jalutusteekondi, et püsida motiveerituna ja saavutada oma eesmärke. Erinevates tingimustes kõndimine võib ennetada igavust ja pakkuda teie kehale uusi väljakutseid, treenides erinevaid lihasgruppe ja hoides huvi üleval.
Varem oleme rääkinud jooksmise kasulikkusest ja õigetest jooksutehnikatest. Kuidas joosta ja mitte vigastusi saada? Kuidas saavutada maksimaalne tulemuslikkus ja teha kõike tervisele kasulikult?