Omlett on üks parimaid hommikusöögitoite. See on nii südamlik kui ka vitamiinirikas. Munaomlett piimaga sisaldab A-vitamiini terve naha ja parema nägemise tagamiseks, B-vitamiine ainevahetusprotsesside ja närvisüsteemi parandamiseks ning D-vitamiini luude tervise toetamiseks. Lisaks on omlett rikas kaaliumi, raua, vase ja fosfori poolest.
Täna räägin sulle, kuidas teha paksu omletti, nii nagu meile lasteaias tehti. Seda võib tegelikult nimetada ahjuvormiks, sest seda küpsetatakse ahjus. Paksu omletti võib serveerida koos värskete köögiviljadega.
Õhuline ahjuomlett
Maitsev paks omlett piimaga. Maitse meie lapsepõlvest! Lihtsatest toodetest valmistatud toit, mis meeldib nii täiskasvanutele kui ka lastele.
Share on Facebook
Seadmed
- sügav küpsetusvorm
Koostisosad
- 4 muna
- 200 ml piima
- 1 spl võid
- 1 tl oliiviõli (või päevalilleõli)
- 0,25 tl soola
Juhised
- Murra toatemperatuurilised munad sügavasse kaussi. Lisa soola.
- Lisa toatemperatuuriline piim.
- Sega segu vispliga ühtlaseks. Munakollane ja munavalge peaksid olema piimaga ühendatud. Väldi liigset vahustamist, ära lase suurtele mullidele tekkida, muidu ei tõuse omlett.
- Määrida küpsetusvormi põhi ja seinad taimeõliga.
- Vala muna- ja piimasegu vormi. Jälgi, et vorm ei oleks ääreni täis - omlett peab kerkima.
- Kuumuta ahi 180 kraadini. Pane vorm sinna sisse ja küpseta omletti umbes 30-40 minutit. Ära ava ahju ust küpsetamise ajal!
- Omletti valmimist näed kuldse kooriku järgi.
- Jäta see veel 5 minutiks ahju.
- Võta omlett ahjust välja ja pintselda pealmine osa võiga.
Märkused
Omleti paksus sõltub sinu vormi suurusest. Mida väiksem on vorm ja mida kõrgemad on küljed, seda täidlasem on omlett ja vastupidi. Korralikult küpsetatud omlett vajub veidi, kui see puutub kokku külma õhuga. Kui omlett on õhuke nagu pannkook, tähendab see, et tehnoloogia on mingil etapil kahjustatud.