Seenehooaeg on Eestis üks oodatuimaid aegu, kus looduse armastajad suunduvad metsadesse, et leida ja korjata maitsvaid seeni. Kuigi paljud on juba korjasid kukeseeni, tõeline seenehooaeg algab tavaliselt septembris. Soodsate ilmastikutingimuste korral võib seente korjamise hooaeg kesta kuni novembrini.
Eestis on seente leidmine tõeline kunst, mis nõuab kannatlikkust ja teadmisi. Seeneekspert Anatoli Tarassov jagab, et seenehooaeg algab tavaliselt septembris, kuid see sõltub suuresti ilmast. Kui augustis ei ole vihma sadanud, võib seente leidmine septembri alguses olla keeruline.
Tarassov rõhutab, et mõned seened, nagu kukeseened, võivad kasvada isegi talvel, kui lund on vähe. Ta on korjanud kukeseeni isegi jaanuaris. Kukeseened on tuntud oma võime poolest taluda nii külma kui ka sooja ilma, mis teeb neist kindla valiku ka vähese seentega hooajal.
Eestis kasvavad erinevad seeneliigid erinevates kohtades. Punapuravikud kasvavad tihti leht- ja segametsades, eriti haavapuude läheduses. Puravikud ilmuvad tavaliselt augustis ja neid võib leida männimetsades, kuid septembri lõpuks nad kaovad. Männiriisikad ja valged riisikad ilmuvad tavaliselt alles septembri lõpus ja võivad kasvada terve oktoobri jooksul.
Oluline on meeles pidada, et seened imavad endasse lõhnu ja kahjulikke aineid, seega tuleb neid enne tarbimist kindlasti kuumtöödelda. See kehtib ka poes müüdavate šampinjonide kohta. Tarassov soovitab eelistada kuuma soolamise meetodit vanamoelisele soolamisele puutünnides, kuna see on ohutum ja tõhusam.
Küsimusele, kas seeni tuleks lõigata või välja keerata, vastab Tarassov, et mõlemad meetodid on sobivad. Kui seen välja keerata, võib märkida paksenenud alumist osa, mis võib viidata mürgistele liikidele. Samuti jääb seene alumine osa maapinna alla, kui see lihtsalt ära lõigata, mis võib põhjustada osa seene kaotamist.
Samuti tasub arvestada, et metsas on täiesti võimalik kohtuda metsloomadega. Selliseid kohtumisi ei peaks kartma, kuid siiski tuleks nendeks valmis olla. Varem rääkisime sellest, mida teha, kui kohtad metsas karu.