Kodu

Kuidas luua riidekappi täiuslikku korda: saladused, mida te varem ei teadnud

Kes meist pole kokku puutunud riiete hoiustamise probleemidega garderoobis? Tihti juhtub, et kiirustades paneme riided kappi ja hiljem unustame need täielikult. T-särgid muutuvad kortsunuks, sokid kaotavad oma paari, sukkpüksid võivad rebeneda ning jakid kukuvad riidepuudelt. Selliste olukordade vältimiseks jagan teiega nõuandeid, kuidas luua kapis korda ja seda ka säilitada.

Korrastamise põhimõtted ja esimesed sammud

Alustage põhjaliku revisjoniga, mis on korrastamise esimene ja olulisim samm. Võtke kapist välja kõik esemed ja asetage need voodile või põrandale, et saaksite täieliku ülevaate. Küsige endalt iga eseme kohta: “Kas ma olen seda viimase aasta jooksul kandnud?” – kui vastus on “ei”, siis suunake see julgelt annetamise või utiliseerimise kasti.

Erandiks on hooajalised riided, kuid ka neid tasub üle vaadata vähemalt iga kahe aasta tagant. Allesjäänud esemed jagage kategooriatesse: ülerõivad, igapäevased riided, kodused riided, spordivarustus ja aksessuaarid. See aitab mõista, kui palju ruumi iga rühma jaoks vaja on.

Õiged riidepuud ja hoiustusvõtted

Kasutage sobivaid riidepuid, mis aitavad riietel säilitada oma vormi ja hoiavad kokku ruumi. Õhukesed traadist riidepuud võivad deformeerida kampsunite õlakohti, samas kui plastikust riidepuud võivad raskete mantlite all murduda. Asendage need puidust või pehmete katetega riidepuudega, mis säilitavad riideesemete kuju ja hoiavad ka ruumi kokku.

Püksid ja seelikud säilitage spetsiaalsetel klambritega riidepuudel, mis ei lase neil libiseda ega kortsuda. Sallide ja vööde jaoks sobivad kapi külgseinale kinnitatud konksud, mis hoiavad neid korralikult ja nähtaval kohal. Sellised lahendused muudavad igapäevase riietumise lihtsamaks ja kiiremaks.

Vaata lisaks
Need lihtsad 10 nippi aitavad pikendada sinu riiete eluiga

Hooajaline hoiustamine

Hooajaline hoiustamine on korraliku kapi võtmeelement, mis aitab teil ruumi oluliselt optimeerida. Talvised joped, sallid ja mütsid pakkige vaakumkottidesse ning asetage ülemisele riiulile või voodi alla, kus nad ei võta igapäevaselt vajalikku ruumi. Suvised kleidid ja T-särgid paigutage silmade kõrgusele, et neid oleks hõlpsam kätte saada.

Kui teie kapp on sügav, paigaldage väljatõmmatavad sahtlid või korvid väiksemate esemete jaoks nagu sokid, aluspesu ja sukkpüksid. Need mahutid ei lase pisiasjadel riiulitel laiali valguda ja hoiavad kõik korralikult oma kohal. Selline süsteem aitab vältida hommikusi otsinguid ja frustratsioonitunnet.

Jalanõude organiseerimine

Jalanõud on sageli peamine korrarikkuja, mille hoidmiseks on vaja läbimõeldud lähenemist. Ärge hoidke neid karpides – nii võite unustada, mis teil tegelikult olemas on. Kasutage läbipaistvaid konteinereid või spetsiaalseid organisaatoreid pesadega, mis võimaldavad teil näha kõiki paare korraga.

Ruumi säästmiseks asetage jalanõud kahte ritta: harvemini kantavad tagumisse ritta ja igapäevased ette. Saapad ja poolsaapad täitke kokkurullitud ajakirjade või vahtplastist sisenditega, et need ei kaotaks oma kuju ja püsiksid korralikult püsti. Nii säilitavad nad kauem oma välimuse ja on alati kandmiseks valmis.

Aksessuaaride hoiustamine

Aksessuaarid vajavad erilist tähelepanu ja läbimõeldud hoiustamissüsteemi. Vööd ja lipsud riputage konksudega vardapuule, ehted paigutage läbipaistvatesse eralditega karpidesse, mis võimaldavad teil kiiresti leida vajaliku eseme. Kui ruumi on vähe, kinnitage kapi uksele magnetriba: sellel on mugav hoida metallist juukseklambreid ja prosse.

Kübarad asetage virna või kasutage spetsiaalseid hoidikuid, mis kinnituvad seina külge ja hoiavad nende kuju. Väikesed ehted ja juukseklambrid võite hoiustada ka väikestes läbipaistvates karpides, mis on märgistatud sisu järgi. Nii säästab süsteem teie aega ja vähendab hommikust stressi.

Vaata lisaks
Kuidas venitada jalanõusid ideaalselt istuvaks muuta?

Süsteemi säilitamine

Korraliku kapi peamine saladus peitub järjepidevuses ja süsteemi säilitamises. Igal hommikul asetage asjad tagasi oma kohale ja kord kuus viige läbi “mini-revisjon”, vabanedes juhuslikult sattunud esemetest, mida te enam ei vaja. Aja jooksul muutub kapis korra hoidmine harjumuseks ja te ei pea enam kulutama aega vajalike riiete otsimisele.

Väike pingutus iga päeva lõpus aitab hoida süsteemi toimivana ja säästab palju energiat pikas perspektiivis. Korralik kapp pole mitte ainult esteetiliselt meeldiv, vaid ka funktsionaalne ruum, mis muudab teie igapäevaelu lihtsamaks ja vähem stressirohkemaks. Proovige neid nippe järgmistel nädalatel ja märkate kindlasti positiivset muutust.

Varem oleme rääkinud sellest, kuidas kiiresti kuivatada riideid pärast pesemist. Mõnikord pole võimalik kaua oodata ja soovite loomulikku protsessi kiirendada. Tegelikult on seda üsna lihtne teha ning see ei nõua teilt mingeid erilisi pingutusi.

Back to top button