Elu

Need lihtsad 10 nippi aitavad pikendada sinu riiete eluiga

Uue riideeseme ostmine toob alati kaasa mitmeid väljakutseid. Esiteks võib olla keeruline leida midagi sobivat ning teiseks nõuab see alati rahalist väljaminekut, mida ei soovi keegi üleliia teha. Kuid neid kulusid saab vältida, kui hoolitseda olemasoleva garderoobi eest ning järgnevad kümme reeglit aitavad pikendada sinu lemmikriiete eluiga.

Garderoobi hooldamise tõhusad nipid

Iga riideese vajab tähelepanelikku hoolt, et see püsiks ilus ja vastupidav. Väikesed igapäevased valikud ning lihtsad nipid aitavad sul vältida kiirhooldust, mis võib kangast kahjustada. Järgnevad soovitused põhinevad praktikal ja aitavad hoida sinu lemmikriided värskena võimalikult kaua.

Vähenda teksade pesemist

Harvem pesemine aitab teksapükstel kauem vastu pidada. Uuringud on näidanud, et sagedane pesu muudab kanga nõrgemaks ja värvi tuhmimaks. Proovi pesta teksasid alles pärast kolmandat või neljandat kandmist.

Kleebi parandavad plaastrid

Kui leiad augu oma lemmikteksades, ära rutta uue paari ostma. Suurema ning samavärvilise termokleepsuga plaastriga saad nii parandada kahjustuse kui ka uuendada väsinud rõivast. Järgi kindlasti tootja nõuandeid paigaldamisel.

Anna valgetele tossudele uus elu

Kui muud puhastusmeetodid pole aidanud, proovi nõudepesuvahendit. Sega kuni teelusikatäis vahendit klaasi veega ning vahusta, seejärel hõõru segu pehme käsna või hambaharja abiga jalanõudesse ja kuivata õrnalt lapiga. Kui ka see ei aita, kasuta spetsiaalseid kangavärve, mis maskeerivad plekid ja muudavad jalanõud isikupärasemaks.

Vaata lisaks
Valged tennised taas säravvalgeks: Parimad pesu- ja hooldusnipid

Tee kokkutõmbunud puuvillase riideese taas kandmiskõlblikuks

Täida kraanikauss sooja veega, lisa supilusikatäis pesupehmendajat, pesupulbrit või šampooni ning sega läbi. Leota kokku tõmbunud eset 30 minutit, seejärel venita ühtlaselt laiemaks ja loputa külmas vees. Kuivata riideese tavaviisil.

Eemalda topid

Pikema kandmise järel võivad villased või akrüülsed kudumid topiliseks muutuda. Kasuta tekstiilile mõeldud habemenuga või topieemaldajat, et pind jälle siledaks saada. See lihtne hooldus annab kudumile uuema välimuse.

Vali õiged riidepuud

Traadist riidepuud võivad rikkuda rõiva õlajoont. Massiivsed puidust või sametkattega riidepuud sobivad raskematele esemetele nagu mantlid, sametkattega aga delikaatsetele kangastele. Nii säilitad rõivaste kuju ja väldid deformeerumist.

Kasuta triikraua asemel aurutit

Auritiga töötlemine on rõivastele õrnem kui traditsiooniline triikraud. Auruvoog eemaldab kortsud ka õrnadel materjalidel ning kaunistustega rõivastel. Paksude kangaste puhul, nagu teksad või lina, võib siiski vaja minna triikrauda.

Eemalda plekid lokaalselt

Püüa plekid rõivastelt eemaldada kohapeal, mitte kogu eset pesumasinasse visata. See aitab vältida tarbetuid pesutsükleid ja säilitab rõivaste kena välimuse. Loputa töödeldud ala hoolikalt ja lase kuivada.

Kaitse riideid lavendliga

Pista kappi mõni lavendlivars või kuivlillekotike. Lavendel mitte ainult ei anna meeldivat lõhna, vaid peletab ka koisid. Kui kasutad värsket lavendlit, vaata aeg-ajalt üle, et kuivanud õied ei laguneks ja ei muutuks tolmuks.

Õige hoiustamine on võtmetähtsusega

Karusnahad ja talveriided hoia hingavas kattekotis, et vältida niiskust, tolmu ja putukaid. Teksad voldi ja pane riiulile, mitte riidepuule, et vältida kortse ja vajadust triikida. Kootud asjad hoia kappis kas voldituna või rullituna, et need ei veniks.

Kergest kangast kleidid ja särgid riputa sametkattega pehmetele riidepuudele. See hoiab ära libisemise ja rõivad püsivad kortsuvabad.

Vaata lisaks
Kuidas pesta linast kleiti õigesti: täielik hoolduse juhend

Varem oleme rääkinud sellest, kuidas kasutada ära vanad teksad – neid saab samuti eluiga pikendada ning samal ajal teha head loodusele. Teksadest võib ise valmistada nii loomadele mänguasju, uusi rõivaid kui ka jalanõusid.

Back to top button