Elu

Kuidas raha koguda: ilmsed nipid, mida kõik eiravad

Igaüks meist soovib raha säästa, olgu selleks eesmärgiks täita oma unistusi, reisida või sooritada suuremaid oste, vältimaks laenu võtmist. Kuigi raha kogumine võib tunduda keeruline, on olemas lihtsaid ja tõhusaid meetodeid, mis aitavad seda eesmärki saavutada isegi väikese sissetuleku puhul. Sellest ma räägin sulle käesolevas artiklis.

Raha kogumise põhiprintsiip

Raha edukaks kogumiseks on kaks põhilist printsiipi: vältida tarbetuid kulutusi ja regulaarselt osa sissetulekutest kõrvale panna. Oluline on õppida eristama vajalikke kulutusi tarbetutest ja hallata oma rahaasju tõhusalt. Samuti, kapitali kasvatamiseks võib kaaluda hoiuste avamist või investeerimisega alustamist, põhjalikult uurides ja mõistes seda delikaatset valdkonda.

Automaatne raha säästmine

Hea tava on igast laekuvast summast kõrvale panna 10% eraldi kontole. Parim viis seda teha on avada intressiga hoiukonto, kus saad teenida dividendide näol tulu, või kasutada näiteks Swedbanki pakutavat kogumisvahendit Rahakoguja. Selline lähenemine tagab regulaarse säästmise ja aitab kasvatada oma varasid järjepidevalt.

Swedbanki Rahakoguja töötab automaatse kogumise põhimõttel. Lepingu sõlmimisel ümardatakse iga kaardimakse summa 1 euroni ja vahe kantakse eraldi kontole. Lisaks saad sellele kontole teha täiendavaid ülekandeid ja pank maksab sulle intressi 2 protsenti aastas.

Raha lisasäästmine

Raha kogumine suurema summa näol on võimalik, kui regulaarselt kõrvale panna väiksemaid summasid. Näiteks, seadistades automaatse makse 5 eurot nädalas säästukontole, koguneb kuus 20 eurot ja aastas juba 260 eurot. See on lisaks juba mainitud 10%-le igast sissetulekust.

See raha säästmise viis sobib kõigile. Väike iganädalane summa pole eelarvele koormav. Kuid sellest saadav kasu on märkimisväärne.

Lisatulu allikate leidmine

Kui võimalik, otsi viise lisatulu teenimiseks. Võib-olla on sul oskusi või hobisid, millest võid tulu teenida. Isegi väike lisatulu aitab kiirendada säästmise eesmärkide saavutamist. Kuid ole valmis oma vaba aega selle peale kulutama!

Otsides lisatulu allikaid, võid kiirendada säästmise eesmärkide saavutamist. Kaaluda võib näiteks kulleritööd Bolti või Wolti kaudu, pakkuda teenuseid internetis, nagu tasulised tõlked, või müüa oma fotosid fotopankade kaudu.

Aktsiate ja võlakirjade ostmine

Lisaks säästmisele ja hoiuste kasutamisele on veel üks võimalus oma kapitali kasvatada: aktsiate ja võlakirjade ostmine. Aktsiad ja võlakirjad võivad tuua dividende, pakkudes passiivset tulu ja aidates seeläbi suurendada sinu sääste. Lisaks, kui aktsiate või võlakirjade väärtus tõuseb, on võimalik need kasumiga maha müüa.

Siiski on oluline mõista, et investeerimine on seotud riskidega ja eeldab põhjalikku turu-uuringut ning finantsalast teadlikkust, et teha informeeritud otsuseid. Samuti võib tänapäeval investeerimisel sattuda petturitesse ja kaotada kogu oma raha. Seetõttu, kui otsustad investeerida, peaksid seda tegema oma panga ja usaldusväärsete maaklerite kaudu.

Võlgadest vabanemine

Võlgade maksmine on oluline samm rahalise vabaduse suunas. Lisaks võlgade kiirele tagasimaksmisele tuleks vältida kergekäeliselt krediitide võtmist, eriti igapäevaste kulude ja kodutehnika ostmiseks, kuna pikas plaanis maksad rohkem.

Ebavajalike võlgade vältimine on üsna lihtne. Näiteks kui sa plaanid reisi, siis on parem selle jaoks eelnevalt raha säästa. Kui lähed puhkusele krediidiga, maksad lõpuks 20% rohkem, mis võib olla mitusada eurot!

Kulutuste piiramine ja säästlik eluviis

Kombineerides eelarve koostamise ja jälgimise ning säästliku eluviisi, saad vähendada tarbetuid kulusid. Tuvasta, kus saad kokku hoida – kas see on igapäevaste ostude vähendamine, soodsamate alternatiivide valimine või tarbetute tellimuste lõpetamine.

Kokkuvõttes on raha kogumine järjepidev protsess, kus iga samm, olgu see siis säästlik eluviis, eelarvestamine, lisatulu leidmine või võlgadest vabanemine, aitab sul saavutada oma finantsilisi eesmärke. Olles teadlik oma kulutustest ja tehes targemaid valikuid, on võimalik koguda raha isegi piiratud sissetuleku korral.

Back to top button