Elu

Komplimendile vastamise kunst: 11 elegantset fraasi igapäevaseks kasutamiseks

Vaatamata sellele, et Eestis räägitakse üha enam soolisest võrdõiguslikkusest, on meile siiski meeldiv saada tähelepanu vastassugupoolelt. Juhtub, et meile tehakse komplimente, kuid me tunneme end ebakindlalt ega tea, kuidas neile kaunilt ja korrektselt vastata. Pakun teile 11 näpunäidet, mida saate vastavalt vajadusele ja olukorrale kasutada.

Komplimendile vastamise kunst

1. “Tänan, mul on väga hea meel seda kuulda!”

See on universaalne fraas, millega saate vastata igasugusele komplimendile. Selle eeliseks on lihtsus, lühidus ja siirus. Selline variant sobib suhtlemiseks kolleegide, ülemuste, äripartnerite või sõpradega.

2. “Tänan! Te tõstsite mu tuju kogu päevaks”

See on väga emotsionaalne vastus, mis sobib eriti hästi ootamatute komplimentide puhul. Võite öelda ka: “Aitäh, nüüd ma naeratan kõrvuni” või “Selliste sõnade järel tahaks rõõmust hüpata”. Esimene variant sobib ametlikumaks suhtluseks, teised mitteametlikeks kontaktideks kolleegide või heade tuttavatega.

Vaata lisaks
13 teravat fraasi, millega saad vastata jämedusele

3. “Väga meeldiv, et te seda märkasite!”

Selline vastus on kohane professionaalses keskkonnas. See sobib juhul, kui vestluskaaslane on märganud midagi mitte nii ilmselget. Näiteks kui ülemus hindab teie töö kiirust ja kvaliteeti ning lisab, et märkas teie püüdlusi teha veidi rohkem, kui ametikohustused nõuavad.

4. “Oh, te olete nii tähelepanelik!”

See on eelmise vastuse mitteformaalsem variant. Seda saab kasutada, kui jutt käib teie töö detailidest või isikliku elu olulistest asjaoludest, mis pole kõigile teada. Sellised sõnad räägivad mitte teist, vaid vestluskaaslase omadustest, mida te hindate – tähelepanelikkusest, hoolivusest ja inimlikust suhtumisest.

5. “Tänan, teie hinnang on mulle väga oluline”

Seda vastust võib kasutada vestluses inimesega, keda te siiralt austate. Näiteks sobib see juhiga või vanema kolleegiga rääkides. Samuti sobib see suhtluses targa ja sõbraliku inimesega, kellega suhtlemine on teile väga meeldiv.

6. “Tänan! Te inspireerite mind jätkama”

Ka see vastus sobib hästi vestluses inimesega, keda te hindate. Sellised sõnad on eriti kohased, kui jutt käib keerulistest tööprojektidest, teie jaoks uutest ülesannetest või loomingulise tegevuse tulemustest. Kuigi sel juhul räägite oma reaktsioonist tema sõnadele, näitate siiski, kui väärtuslikuks peate selle inimese arvamust.

7. “Tänan! See oli tõesti keeruline”

Selline vastus on kohane, kui vestluskaaslane märgib ära teie saavutusi või pingutusi – näiteks suurepärast esinemist konverentsil, edukat tehingut või head sportlikku tulemust. Sellised sõnad näitavad, et olete tänulik inimese tähelepanu ja sõbralikkuse eest. Mainimine raskustest võib luua usalduslikuma õhkkonna, kuid ärge hakake loetlema, milliste raskustega täpselt kokku puutusite.

Vaata lisaks
Kuidas mitte rikkuda esmamulje: 10 fraasi, mida vältida

8. “Tänan! Mulle endale ka väga meeldis tulemus”

See fraas sobib nii professionaalsete küsimuste arutamisel kui ka isiklikes vestlustes. See sobib näiteks juhul, kui vestluskaaslane hindab, kuidas te välja näete pärast tervislike eluviiside järgimist ja harjumuste muutmist. Teie vastus näitab, et nõustute inimese hinnanguga ja olete tänulik tema toetuse eest.

9. “Te näete samuti suurepärane välja!”

See on suurepärane vastus seltskondlikeks vestlusteks. Isegi kui te pole kindel, et olete täna vastupandamatu, tasub kompliment tänuga vastu võtta, selle asemel et öelda: “Oh, te liialdatate” või “Siin on lihtsalt hea valgus”. Veelgi parem on vastata vestluskaaslasele samaga – see on talle meeldiv.

10. “Tänan toetuse eest!”

Sobib olukordades, kus vestluskaaslane on teid raskes olukorras moraalselt toetanud või näidanud, et ta on teie poolel. Näiteks kolleeg ütleb pärast ebaõnnestunud kohtumist kliendiga, et mõistab teie pettumust, kuid on kindel, et olete suurepärane läbirääkija ja ta ise õpib teilt palju. Sellisel juhul võite vestluskaaslast tänada ja siiralt rääkida, miks tema toetus on teile sel hetkel oluline.

11. “Tänan, te olete väga lahke!”

See on veel üks universaalne vastus, mis sobib peaaegu igasse olukorda. Võib-olla ainult väga lähedaste sõpradega suheldes võib see kõlada liiga formaalselt. Muudel juhtudel saate selle lühikese fraasiga väljendada nii oma tänu kui ka märkida vestluskaaslase heatahtlikkust. Ametlikus olukorras võib selliste sõnadega vestluse lõpetada.

Vaata lisaks
14 vaimse tugevuse tunnust: kuidas saada emotsionaalselt tugevamaks

Varem oleme teile rääkinud sellest, kuidas õigesti ära öelda ja säilitada head suhted. Tõsiasi on see, et ka keelduda tuleb viisakalt, et säilitada vestluskaaslases endast meeldiv mulje. Võtke meie soovitused kasutusele ja jätke endast alati hea mulje!

Back to top button